Zwrot akcyzy za paliwo rolnicze w 2026 r.
Urząd Gminy Wyryki informuje, że od 2 lutego do 2 marca 2026 r. producenci rolni mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej na 2026 rok.
Zwrot przysługuje na podstawie faktur VAT (lub ich czytelnych kopii) dokumentujących zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2025 r. do 31 stycznia 2026 r.
Stawka zwrotu Zwrot podatku wynosi 1,48 zł za 1 litr oleju napędowego.
Limity zwrotu Użytki rolne: 110 litrów na 1 ha.
Zwierzęta gospodarskie: Bydło, owce, kozy, konie – 40 litrów na 1 średnią roczną dużą jednostkę przeliczeniową (DJP).
Świnie – 4 litry na 1 średnią roczną DJP.
Właściciele zwierząt przedkładają odpowiedni dokument z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Wnioski można dostarczyć osobiście do Urzędu Gminy Wyryki, lub wysłać pocztą. Do wniosku należy dołączyć oryginalne i czytelne faktury VAT potwierdzające zakup oleju napędowego w podanym okresie.
Zwroty będą realizowane przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku, w terminie od 1 do 30 kwietnia 2026 r. dla wniosków złożonych w pierwszym terminie.
Szczegółowe informacje oraz wzory wniosków dostępne są w siedzibie Urzędu Gminy Wyryki, oraz na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Do pobrania:
